ZAKUP NIERUCHOMOŚCI NA TENERYFIE PRZEWODNIK

tel.22 295 01 75
  Strona główna   

Zakup nieruchomości na Teneryfie - Przewodnik

Znalazłem wymarzoną nieruchomość, co dalej?
W celu zarezerwowania danej nieruchomości będziesz musiał wpłacić ok 10% jej wartości w formie depozytu na podstawie umowy cywilno-prawnej (umowa wstępna). Umowa ta będzie jasno regulować warunki, na jakich wpłacany jest depozyt oraz szczegóły samej transakcji kupna – sprzedaży, która odbędzie się u notariusza.

Niezbędny będzie także numer N.I.E. (numer identyfikacyjny obcokrajowca) oraz konto w hiszpańskim banku. Doradzimy i pomożemy w załatwieniu tych formalności.

Kto zadba o stronę prawną?
Zakup nieruchomości na Teneryfie musi być dokonany zgodnie z hiszpańskim prawem. Mdrinversion jako biuro prawne dba o tę kwestię na każdym etapie transakcji, możemy zaproponować także bezpłatnie niezależnego prawnika.
Kto i w jaki sposób sprawdza czy nieruchomość nie jest zadłużona?
Nasze biuro prawne Mdrinversion - sprawdzi czy obecny właściciel nie zalega czynszem, opłatami za media oraz podatkiem od nieruchomości. Według hiszpańskiego prawa na notariuszu spoczywa obowiązek, aby przed podpisaniem Aktu Notarialnego otrzymać wyciąg z ksiąg wieczystych i sprawdzić czy dana nieruchomość nie ma zadłużonej hipoteki, a także innych obciążeń prawnych lub finansowych.

Jakie koszty muszę ponieść przy zakupie nieruchomości na Teneryfie?
Kupujący ponosi koszty notariusza, podatku od transakcji kupna-sprzedaży oraz opłat związanych z wydziałem ksiąg wieczystych. Dla uproszczenia można przyjąć, że koszty te wynoszą około 8% wartości kupowanej nieruchomości.

Jakie są koszty agencji?
Prowizję naszej agencji pokrywa z reguly sprzedający. Po zakupie nieruchomości nasze biuro bezpłatnie wykona wszelkie usługi związane z przepisaniem księgi wieczystej i mediów na nowego właściciela.

Co składa się na opłaty związane z utrzymaniem nieruchomości po jej zakupie?
Przede wszystkim tzw. comunidad, czyli odpowiednik polskiego czynszu oraz opłaty za media. Poza tym opłata za wywóz nieczystości, która najczęściej nie jest ujęta w czynszu a wynosi nawet 100 EUR rocznie. Ostatnim składnikiem kosztowym jest roczny podatek od nieruchomości, (podatek IBI) który zależy od bardzo wielu czynników (region, lokalizacja, wielkość mieszkania, wielkość tarasu itp.) - dla apartamentu 2 lub 3 pokojowego podatek ten będzie w przedziale 200 - 450 EUR.

Czy muszę być rezydentem, aby móc nabyć nieruchomość na Teneryfie?
Nie. Obywatele Unii Europejskiej mogą nabywać nieruchomości jako nierezydenci. Jeśli jednak Teneryfa ma być Twoim nowym domem na stałe, to wtedy należy wystąpić o kartę rezydenta. Dla członków Unii Europejskiej (w tym Polaków) jest to jednak bardzo prosta i szybka procedura.Apartamenty
Domy
Bungalowy
Wille

Oferty nieruchomości

    

© COPYRIGHT 2018 - ALL RIGHTS RESERVED - © 2018 by NieruchomosciTeneryfa.pl 
Teneryfa   Gran Canaria   Fuerteventura